ВАС ВІТАЄ РЕДАКЦІЙНА ГРУПА ЦЬОГО САЙТУ.

"Здобутки культурного життя 1917-1921"- це проектна робота групи учнів 10 класу з Історїї України.

У цьому блозі ви знайдете масу цікавої інформаціі та пізнавальних статей.

Бажаємо успіху у творчих пошуках!!!!!

суббота, 14 января 2012 г.

Особливості розвитку вищої школи в 1917 - 1921 рр.



Тимчасовий уряд на прохання української громадськості дозволив організувати в Київському університеті 4 кафедри з українознавства: укр. мови, літератури, історії України та права. Викладання велося на українській мові.
У жовтні 1917р. Центральна Рада відкрила в Києві Український народний університет, він готував кадри нац. інтелігенції. Одночасно було створенно географічний інститут. Навчання в них було платним.
Через рік у 1918 р. Український народний університет було перероблено в Державний український університет, нанньому було 4 факультети. Він діяв паралельно з російским університетом Св. Володимира. На його матерiальнiй базі було відкрито український унiверситет в Кам`янцi - Подiльському та укр. iсторико - фiлологiчний факультет у Полтавi.
У 1918р. у Катеринославi почав дiяти приватний росiйський унiверситет, де мали вiдкритися двi кафедри з викладанням українською мовою.
У червнi буо вiдкрито Эврейський народний унiверситет - перший вищий эврейський навальний заклад на територiї колишньої Росiйськой iмперiї.
З метою створення нової радянської iнтелiгенцiї у березнi 1919р. радянський уряд України оголосив новi правила прийому до вищих навчальних закладiв . Майбутнi студенти забезпечувалися стипендiэю, плата за навчання скасовувалася , довiдки про закiнчення середньої школи не вимагалися.
Проте для абiтурiэнтiв навчання у вузах без достатнiх первинних знань виявилося неможливим. Не покращило справу i запровадження тримiсячних пiдготовчих курсiв (нуль - семестрiв). Надалi були введенi змiни, пiся яких абiтурiэнтiв приймали за рекомендацiями партiйних, комсомольських та профспiлкових органiзацiй.
У кiнцi травня 1920р. наркомос УСРР видав постанову про мобiлiзацiю професорсько- викладацького складу, за якою викладачi мусили працювати у визначеному владою мiсцi.
У 1920р. в Українi налiчувалось 20 педагогiчних iнстутiв, 48 педагогiчних технiкумiв i близько сотнi учительских курсiв.
У вищих навчальних закладах України викладати видатнi вченi.
Ось загалом все, що я хотiла би сказати по цьому питанню.

1 комментарий:

  1. Нічого додати. Розгорнута відповідь на питання за матеріалом підручника.

    ОтветитьУдалить